Cele mai bune glume și MEME-uri după partida Real Madrid – Juventus

Real Madrid s-a calificat în acestă seară în semifinalele Champions League, după o înfrângere cu 1 la 3, acasă, pe Santiago Bernabeu, în compania celor de la Juventus.

În tur, madrilenii câștigaseră cu 0-3 și planurile păreau rezolvate. Doar că n-a fost deloc așa. Juventus a venit pe terenul spaniolilor să câștige și să se califice, iar minutul 90 găsește echipa italiană cu un avantaj de trei goluri pe tabelă.

În minutul 92, arbitrul decide să acorde un penalty echipei spaniole, Buffon este eliminat pentru proteste, Cristiano Ronaldo înscrie, își califică echipa în semifinale și își dă jos tricoul, în semn de sărbătoare.

Desigur, precum vă imaginaţi, internetul n-a putut sta deoparte și a reacţionat cam așa:

Exclusive footage of Real Madrid players celebrating Ronaldo’s penalty

Exclusive footage of Real Madrid players celebrating Ronaldo’s penalty 😂🎥 twitter.com/durandil67

Publicată de Oh My Goal pe 11 Aprilie 2018

Buffon Finger Wave 🚫😂

Do Real Madrid C.F. deserve to go through to the UEFA Champions League semi-finals? 🚫😂